DSC_0237

B E Y P A Z A R I    M E S L E K    Y Ü K S E K O K U L U

GENEL BİLGİLER

Beypazarı Meslek Yüksekokulu 1994 yılında kurulmuş ve 1995-1996 eğitim öğretim yılında öğrenime başlanmıştır. Yüksekokulun  Bölümleri ve okutulan Programlar:

ÖRGÜN EĞİTİM PROGRAMLARI:

Acil Durum ve Afet Yönetim Programı
Aşçılık  Programı
Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Programı
Bankacılık ve Sigortacılık Programı
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı
Moda Tasarım Programı
-Turizm Rehberliği Programı
-Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı
-Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI:

-Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı
-Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Yüksekokulumuz Ankara’nın 100 Km. batısında Beypazarı ilçesinde bulunmaktadır. Yüksekokulumuz binasında hizmet veren bir yemekhane ve öğrenci kantini bulunmaktadır. Öğrenci yemekhanesinde öğrencilere tabldot usulü dört çeşit yemek verilmektedir. Öğrenci yemekhanesinden günde ortalama 100 öğrenci yararlanmaktadır. Öğrenciler yemek ihtiyaçlarını yemekhane haricinde, kantinlerden ve çevredeki lokantalardan (okul çevresinde, yürüyerek 10-20 dakikada gidilecek lokantalar mevcuttur) karşılayabilmektedir.

Yüksekokulumuzda yaklaşık dörtbin kitap kapasiteli kütüphane bulunmakta; bunun yanında Ankara’da bulunan Merkez Kütüphanemiz aracılığı ile İnternet kullanılarak tüm öğretim elemanı ve öğrenciler e-kütüphane hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yüksekokul bünyesindeki internet odası, bilgisayar laboratuarı ile bilgisayar desteği sağlanmaktadır.
Ayrıca  zorunlu yabancı dil hazırlık ya da isteğe bağlı yabancı dil hazırlık okuyan öğrenciler Rektörlük Gölbaşı kampüsünde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 1 eğitim yılı süresince ingilizce eğitimi almaktadırlar.