Beypazarı Meslek Yüksekokulu 3.Sektörle Buluşma ve Kariyer Günlerini Gerçekleştirdi.

Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y.O, ‘3.Sektörle Buluşma ve Kariyer Günleri’ programı kapsamında Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı ile Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri için etkinlikler düzenlenmiştir.  Bu etkinliklerde kamu ve özel sektörden alanlarında yönetici, müdür, personel ve öğretim görevlisi olan kişilerle öğrenciler bir araya getirilerek; iş, kariyer, hedef planlama staj gibi imkanlar sağlanması için iletişim kurulması sağlanmıştır.

Bu kapsamda 24 Nisan 2017 tarihinde Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü öğrencilerine, Bilgisayar Destekli Tasarım Semineri ve Uygulama Çalışması etkinliği düzenlenmiştir. Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu tarafından verilen seminerde kuyumculuk alanında kullanılan takı tasarım programları ve 3d makineler ile ilgili bilgiler verilmiştir. Saraçoğlu; seminerden sonra öğrencilerle birlikte, ”Güneş Kursu” motifinin bulunduğu bir yüzük çalışması uygulaması gerçekleştirmiştir.

Etkinliklerde, Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri için; KA Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’ den Murat HOROZ (Koordinatör) ,Hatice ERYILDIRIM (Teknik Personel) ,Hazal ÖZER (Teknik Personel) tarafından ”Sigorta Aracıları-1: Sigorta Acentesinin Sektördeki Önemi ve Risk Transferindeki Rolü” semineri,’ EKOL Ekspertiz A.Ş. Mustafa NAZLIER (Şirket Yöneticisi-Sigorta Eksperi) tarafından ”Sigorta Eksperi Kimdir ve Sektördeki Yeri ve Önemi” semineri, Özgür Sigortacılar Platformu Başkanı Neşe DEMİRAĞ tarafından ”Sigorta Sektörü ve Acentelik Teşkilatında Etik: Sektör Çalışanlarının Etik Ve Ahlaki Değerler Açısından Dikkat Etmesi Gereken Hususlar’‘ semineri, Bülent ESATOĞLU (Emekli Bankacı- Kredi Garanti Fonu Eski Müdürü) ve Salih ERİGÜÇ (Emekli Bankacı-Teftiş Kurulu ve Şube Müdürü) tarafından ”Kredi Garanti Fonu Nedir, Nasıl İşler ve Sektör Duayenlerinden Öğrencilerimize Tavsiyeler’ ‘semineri, Anadolu Hayat – Emeklilik A.Ş. İç Anadolu Bölge Müdürlüğünden Alpar DİNÇER (Bölge Müdürü) ve MKA Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’ den Murat KÜÇÜKALİ (Şirket sahibi ve Yöneticisi) tarafından da ”Bireysel Emeklilik Sisteminin Getirdikleri ve Sektörde İstihdam” semineri verilmiştir.

Ayrıca Beypazarı MYO. öğrencileri için Ankara Üniversitesi Uzm. Psikolog Sevgi GÜNEY tarafından ”Öfke Yönetimi ” semineri verilmiştir.