DSC_0010 DSC_0013 DSC_0971DSC_0022 DSC_0033 DSC_0994DSC_0973

Yüksekokulumuzun Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı öğretim elemanları, Yüksekokulumuzun öğrencilerine ve öğretim elemanlarına seminerler verdi.

27 Nisan 2016’da Acil durum ve Afet Yönetimi Programı’nın seminer programı kapsamında Öğr. Gör. Leyla ÇÖL “Doğal afetler”, Öğr. Gör. Sadi UYMAZ “Teknolojik Afetler” konulu seminerler verdi.
04 Mayıs 2016’da düzenlenen seminerler kapsamında ise Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Nehir VAROL “Afet Risk Yönetimi” konulu seminer verdi.Yüksekokulumuzun öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleşen seminerler, Öğr. Gör. Leyla ÇÖL ve Öğr. Gör. Sadi UYMAZ “Acil Durum Tatbikatları ve Örnek Uygulamalar” konulu seminerlerle devam etti.Özellikle deprem ve yangın tatbikatları hakkında bilgi verilerek, deprem ve yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca MİGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selahattin ERDOĞAN “Maden Kanunu ve Türkiye’de Madencilik ve Riskler” konulu seminer verdi.